Sözleşmeli öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi MEB tarafından açıklandı…

0
51

Sözleşmeli öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşıldı. 20 bin öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edileceği süreçte, 85 branştan alım gerçekleştirilecek. 2018’de hangi branşta kaç öğretmen alımı yapılacak? En fazla atama hangi alanda olacak? İşte sözleşmeli öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın istihdam edeceği sözleşmeli öğretmen branş dağılımı belli oldu. Listeler sözleşmeli öğretmen adayları için, atama kontenjan listesi başlığı adı altında erişime açıldı. Toplamda 20 bin sözleşmeli öğretmen alımının yapılacağı bu süreçte en şanslı kişiler sınıf öğretmenleri oldu. En fazla kadro sınıf öğretmenlerine ayrıldı. Bu branştan sonra en fazla alım ise 2 bin kişi ile İngilizce öğretmenliği için yapılacak. Atama umuduyla bekleyen öğretmenler ise hangi branşa kaç kontejan açıldığını merakla araştırıyor. Peki eğitimde hangi branşa kaç kadro ayrıldı? İşte 20 bin öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi ve önemli detaylar

Sözleşmeli öğretmen kontenjan listeleri, branş dağılımı bilgilerine göre belirlendi. 20 bin öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edileceği süreçte, 85 branştan alım gerçekleştirilecek. Peki, birçok alanda gerçekleştirilecek olan Sözleşmeli Öğretmen branş dağılımı içerisinde hangi bölümde kaç kadro yer alacak?

hurriyet.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.