Trump’a Twitter’da tepki yağdı

0
34

Eski ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan, ABD Başkanı Donald Trump’ın, sosyal medyadan Rusya’ya karşı selefi Barack Obama’dan daha sert bir politika izlediğini iddia etmesine tepki gösterdi. Trump’ın “Rusya konusunda Obama’dan daha sert oldum, sadece gerçeklere bakın.” yazması üzerine ABD’de tepki yağdı.

Trump, Twitter hesabından, eski Başkan Obama’yı Rusya’nın ABD seçimlerini etkileme çabalarına karşı bir şey yapmamakla eleştiren Amerikan Fox News kanalına teşekkür etti.

Trump, “Suriye ve daha birçok konuda Rusya’ya karşı Obama yönetiminin başarısızlığını ekrana taşıdığınız için teşekkürler @foxandfriends. Tekrar kazanmaya başladık şimdi.” paylaşımında bulundu.

“OBAMA’DAN DAHA SERT OLDUM”

Daha sonra ise “Rusya konusunda Obama’dan daha sert oldum, sadece gerçeklere bakın.” yazması üzerine Trump’a tepki yağdı. 
Trump’a tepki gösterenler arasında eski CIA direktörü Brennan da yer aldı.

Brennan, Twitter’dan, Trump’ın son Rusya paylaşımını alıntılayarak “Kendini Twitter paylaşımlarınla küçültmekte, alçaltmakta ve sıradanlaştırmakta ne kadar başarılı olduğun beni hep şaşırtmıştır. Tıpkı Rusya soruşturmasındaki kaygıların gibi bu güvensizliği de hak ediyorsun. Tam da Thomas Paine’in dediği gibi ‘Bunlar insanın ruhunun test edildiği zamanlardır.'” şeklinde bir mesajla paylaştı.

hurriyet.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.