Sosyal Medyada Nutuk Seferberliği

0
73
nutuk-seferberligi

Bir grup gencin girişimi ile sosyal medyada Nutuk okuma seferberliği başladı.

Son yıllarda önemini fazlasıyla hissettiğimiz Atatürk’ün nadide eseri Nutuk’u okumak ve okutmak için bir kampanya başlatıldı. Seyran Gümüşoğlu önderliğinde başlatılan bu kampanya ile Nutuk’un daha geniş kitlelere ulaşması ve Nutuk okumayan kimsenin kalmaması hedefleniyor.

Nutuk okuma seferberliği kampanyasına katılanlar #NutukSeferberliği hashtagiyle sosyal medyada çeşitli paylaşımlarda da bulunuyorlar.

Nutuk Seferberliği kampanyasının öncüsü Seyran Gümüşoğlu’nun sitemize yaptığı açıklama şöyle:

Bir kaynak var elimizde, hem karalayanlara cevap hem de O’nu anlamak, öğrenmek isteyenlere fırsat. Elimizde Nutuk var, Atatürk’ün kaleminden çıkan, o dönemleri asıl ağızdan anlatan, cephede zor dönemlerde defterine yazdığı notlardan oluşan. Tarihini, yaşanmışlıkları merak eden veya Atatürk’ü savunmak isteyen, O’nu onun sözleriyle anlatmak isteyen kaç genç okudu Nutku?

Atatürk’ün neler başardığını mı görmek istiyorsunuz, nasıl yaptığını mı, hangi zorluklarla savaştığını mı veya dedikleri kadar büyük işler başarmış mı diye merak mı ediyorsunuz? Okuyup kendiniz öğrenin. Biz Atatürk’ü Atatürk kadar iyi anlatamayız bu gerçek bir olgudur. O zaman herkes Nutku okusun ve kendi anlasın. Bu karanlık dönemlerden ancak onun sözleri ve yaşadıklarıyla, öngörüsü ve zekâsıyla çıkabiliriz.

Bizler Atatürk’ü başkalarından dinlediğimiz için anlayamadık. İnanın herkesin Atatürk’ü farklıdır. Benim için O Mustafa Kemal ki asrın lideri, kimi için askeri zekâsıyla dahi bir komutan, bağımsızlık karakteri, insan hakları, kadına verdiği değer, milliyetçilik anlayışı, eğitime verdiği önem ile örnek bir önder, kimine göre yeni bir devlet kuran, savaştan milleti kurtaran bir devlet başkanı… Biz Atatürk’ü okuyarak, araştırarak, anlayarak, inceleyerek tanıyabiliriz.

Atatürk gençliği ve diğer herkes işte şimdi Nutuk Seferberliği ilan ediyoruz. İşte şimdi tam da zamanı Nutuk okumanın, anlamanın, okutmanın. İşte şimdi tam da sırası!

Atatürk Nutuk Tamamı

Günde en az 21 sayfa okuyarak 1 ayda Nutku okuyup bitirebiliriz. Biz Nutuk Seferberliği başlatıyoruz ve seni de aramızda görmek istiyoruz. Okuyanlar bir daha okusun, okumaya başlamayanlar için fırsat olsun diye hep birlikte başlıyoruz. Sen de varsan #NutukSeferberliği hashtagiyle sosyal medya hesaplarında paylaş ve bu çağrının büyümesine destek ol. Paylaş ki duyurabilesin, duyur ki herkese okutabilesin, oku ki öğrenebilesin, öğrenki öğretip geleceğe ışık olabilesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.