Oxfam skandalı büyüyor! Soruşturma başlatıldı

0
30

Haiti’deki bürosunda 2011’de yaşanan ‘parayla cinsel ilişki’ skandalını gizlediği için eleştiri oklarının hedefi olan yardım kuruluşu Oxfam, 26 yeni cinsel istismar vakası haakında soruşturma başlattığını duyurdu. Goldiring ayrıca son 10 günde Oxfam’ın 7.000 kadar düzenli bağışçısının kuruma yönelik yardımlarını durdurduğunu da açıkladı.

İngiltere merkezli yardım kurululunun CEO’su Mark Goldring Londra’da İngiltere Parlamentosu Uluslararası Kalkınma Komisyonu’nun oturumunda yaptığı açıklamada 26 yeni cinsel istismar vakası hakkında soruşturma başlattıklarını açıkladı. Bunlardan 16’sının Oxfam’ın uluslararası operasyonları ile bağlantılı olduğunu söyleyen Goldring “26 vaka ortaya çıktı. Daha yakın zamanda olan olaylar ile insanların zamanında rapor etmediği uzun süre önce yaşanmış vakalar var” dedi.

OXFAM CEO’SU KURUM ADINA ÖZÜR DİLEDİ

Sputnik’in aktardığı habere göre komisyona yaptığı açıklamada kurum adına özür dileyen Goldring “Oxfam olarak, hem Haiti halkına hem de yardım amacıyla çaba sarf eden halk desteğini baltalayarak zarar verdiğimizden dolayı çok üzgünüm, üzgünüz” dedi.

Goldring “Gerçekten insanların ortaya çıkmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

hurriyet.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.