iPhone 8’in yeni görüntüleri ortaya çıktı!

0
55

iPhone 8’in cam arka yüzünü, kamera çıkıntısını ve fazlasını gösteren detaylı çizimler, ortaya çıktı!

Yeni iPhone ile Eylül’de bile tanışmayacağımıza dair bazı iddialar var. Ancak yeni sızıntı, sabırsızlıkla bekleyenleri bir süre oyalayabilir.

Engadget, eline geçirdiği detaylı “iPhone 8 kasasına” ait CAD dosyalarıyla bir dizi çizim oluşturdu. Çizimler, arka kameraların yeni dizilişini, mikrofon ve flaşın kamera öbeğinin bir parçası haline geldiğini gösteriyor. Cihazın şekli tanıdık görünse de, arka yüz bu kez camdan oluşuyor. Cam yüzey, kablosuz şarj entegrasyonunu kolaylaştırıyor. Bunun ipucu, Engadget’a göre kasanın altında açılan yuva ancak site, bu fotoğrafları paylaşmamayı tercih ediyor.

Çizimler yeni nesil iPhone’ların küçük modeline ait olduğundan, çift kameranın ve kablosuz şarjın standart bir işlev haline geleceği anlaşılıyor. Bu arada sitenin kaynaklarına göre iki ekran boyutu da biraz büyütülecek. Buna göre 4,7 inç’lik model 5 inç’e, 5,5 inç’lik “Plus” modeli ise 5,8 inç’e büyüyecek. Çizimler, ekranın “kenardan kenara” uzanıp uzanmadığını göstermiyor ancak boyutlarda yapılan ölçüm, cihazın iPhone 7’den daha uzun, geniş ve kalın bir telefona işaret ediyor.

Engadget, çizimlerin gerçek olmama veya Apple’ın tasarımdan vazgeçmiş olma ihtimalinin altını kendisi çiziyor ancak siteye göre böyle bir ihtimal oldukça düşük.

HÜRRİYET

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.