Aytemiz istasyonlarına “hızlı şarj” ünitesi .

0
30
737x466-aytemiz-istasyonlarina-hizli-sarj-unitesi-1509523450592

Akaryakıt markası Aytemiz, trafikteki elektrikli araçların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla akaryakıt istasyonlarına “hızlı şarj” ünitesi kuracağını duyurdu..

Şirketten yapılan açıklamada, Aytemiz istasyonlarının otomotiv endüstrisindeki değişim ve dönüşüme ayak uydurarak sayıları her geçen gün artan elektrikli araçlar için “hızlı şarj” üniteleri ile hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

İlk uygulamanın Bursa’da otoyol üzerinde başlatılacağı belirtilen açıklamada, söz konusu istasyonda kurulacak hızlı şarj ünitesiyle hem elektrikli hem de hibrit araçların şarj edilebilmesine imkân sağlanacağı vurgulandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, Türkiye’de sayıları 2016 yılında 2 bin adede yaklaşan ve 2017 yılında bir önceki yıla oranla satışları yüzde 50 büyüyen elektrikli araçların, ileriki dönemde de pazardaki mevcudiyetini artıracağını kaydetti.

Özellikle şehirlerarası yollarda hızlı şarj ünitelerine talebin artacağını vurgulayan Eke, Aytemiz olarak dizel, benzin ve LPG satışının yanı sıra elektrikli araçlar için Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri AŞ ile iş birliğine gittiklerini ve böylece elektrik enerjisini de alternatif yakıt olarak istasyonlarında satışa sunacaklarını aktardı.

otohaber

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.