Akrep burcunda Yeni Ay

0
20
yeni-ay

18 Kasım günü Akrep burcunda ortalama 10 gün etkili olan bir Yeni Ay meydana gelecek. Bu Yeni Ay dönemi Akrep burcunda olduğu için duygusal konularda huzursuzlukların arttığı, aranılan ve istenilen huzurun kolay bulunamadığı bir dönem olacak. Dikkat!

 

Akrep dönemi duygusal konularda huzursuzlukların arttığı, aranılan ve istenilen huzurun kolay bulunamadığı bir dönemdir. Ruhta sürekli derin çalkantılar, belli bir duygusal konuya saplanıp kalma, şüphe ve paranoya gibi durumlar oluşabilir. Özellikle birilerine karşı güven duymak tam da bu dönemde biraz zordur. Bireysel anlamda da gizlilik içinde hareket edebilir, planlarımızı başka insanlarla paylaşmamayı tercih edebiliriz. Girişeceğimiz, yapacağımız işe tutkuyla sarılabilir, kazanmak, elde etmek için her yolun mübah olduğunu savunabilir, hırslarımıza da yenik düşebiliriz. Hayatımızda bizi rahatsız eden, gizli kalmış konuları ortaya çıkarmak için oldukça uğraşabiliriz. Bizden saklanma ihtimali olan gerçekleri öğrenmeye çalışırız. Hayatımızın her alanında gerçek nedir bunu anlamaya, ortaya çıkarmaya çalışırız. Gizemli, ökült konular çok daha fazla ilgimizi çeker.

Bu dönemde cinsel konulara merak daha fazla artabilir. Aynı şekilde libidomuzda artabilir. Günün doğal akışı içinde cinsellik ve seks temalı konu ve ürünler sıkça karşımıza çıkabilir. Gündem olabilir. Hayatımızda derin bir sezgi gücü ve kavrayış hakim olur. 6. hissimiz, rüyalarımız etkileyici olacaktır. Krizin ve tehlikenin kokusunu daha yaklaşmadan alabiliriz, radarlarımız açık olur. Bu yüzden içinize bir şeyler sinmiyorsa, bir konuyla veya biriyle karşılaştığınız zaman ruhunuz huzursuz oluyorsa çok da fazla üstüne gitmeyin. Sağlık olarak genital bölgenin ve üreme organlarının hassas olduğu zamanlardır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı daha dikkatli olunması gerek! Yine cinsel taciz, cinsel içerikli suçlarda artışlar…vs olabilir. Bir hafta kadar karanlık bilmediğiniz sokaklarda tek başınıza pek fazla dolaşmamanızı tavsiye ederim.

Bu dönem ilişkilerde tutku, seks ve ihtiras çok daha hakim olur. Sahiplenme, kıskançlık duyguları en üst düzeyde yaşanırken ya benimsin ya kara toprağın tadında ya hep ya hiçbir tavırla ilişkiler yönetilebilir. Tensel zevkler ön planda olur. Libidomuz hayatımızı daha kolay yönetebilir. Dedektiflik, casusluk yapmak, insanlardan izinsiz gizli bir şeyleri karıştırmak hoşumuza gider. Fakat hem kendinizin hem de başkalarının mahrem alanlarını çok da fazla ihlal etmemeye özen gösterin.

Yeni Ay’ın yöneticisi olan Mars Terazi burcunda seyahat etmekte. Özellikle ilişkiler, ortaklıklar, hak, hukuk ve adaletle ilgili konular mercek altında olacaktır. Bu alanlarda gizli, saklı bir takım konular açığa çıkabileceği gibi, gizlilik içinde hareket etme eğilimi de artabilir. Fakat mevcut ilişkiler ve ortaklıklar bir nevi krizden geçebilecek, ortak payda da anlaşmak pek de kolay olmayacağa benziyor açıkçası. Akrep burcu yer altı, yer altı kaynakları, petrol, maden, maden ocaklarını sembolize eder. Bu Yeni Ay zamanı bu konularla ilgili zorlayıcı gelişmelerin olması da muhtemeldir. Tabii Akrep cinsellikle ilgili her türlü konuya da işaret ettiğinden dolayı cinsellikle ilgili sinir bozucu, zorlayıcı haberlerin gündeme gelmesine neden olabilir.

Türkiye zaten Akrep burcu bir ülke olduğundan dolayı bu Yeni Ay Türkiye açısından önemli olacaktır. Bu Yeni Ay Türkiye haritasının 5.evine düşmekte. 5. ev ile ilgili konularda yeni açılımlar, yeni başlangıçlar, yeni konular, yeni gelişmeler anlamına gelir.

Türkiye zaten Akrep burcu bir ülke olduğundan dolayı bu Yeni Ay Türkiye açısından önemli olacaktır. Bu Yeni Ay Türkiye haritasının 5.evine düşmekte. 5. ev ile ilgili konularda yeni açılımlar, yeni başlangıçlar, yeni konular, yeni gelişmeler anlamına gelir. Mundane (Dünya Astrolojisi) göre 5. ev; çocuklar, parklar, eğlence yerleri, film, tiyatro, sanat, spor, eğlence, sanatçılar, spekülasyonlar, borsa, hamilelik, doğum oranı, hükümet elçileri ve temsilcileri demektir. Yeni Ay Türkiye haritasında tam Jüpiter’in üstüne düşmektedir. Finans, ekonomi, inançlar, borsa gibi konular üzerinde etkin olacak. Sanat, spor alanlarında oldukça mutluluk verici durumlar olurken bu alanlarda ödüller, başarılar söz konusu olacak. Ama ekonomik göstergeler pek iç açısı değil.

Pek tabii 5. ev çocuklarla ilgili konulara işaret eder. Geçtiğimiz 10 gün içinde çocuklara taciz, tecavüz gibi vakalar sıkça gündeme gelmeye başladı. Bu Yeni Ay zamanı daha doğrusu Akrep burcu zamanı bu tarz haberler daha da artabilir açıkçası. Yine halkı eğlendiren kişiler, sanatçılar, eğlence yerlerine ilişkin yeni kurallar, düzenlemeler gelmesini bekleyebiliriz. Alkol tüketimi ile ilgili de olabilir. Yeni Ay ile birlikte para piyasalarında, borsada büyük spekülasyonların dönmesi muhtemeldir. Ortaya çıkacak gizli bir takım bilgilerle özellikle borsada şok etkisi yaratacak ani olumsuz gelişmeler olmasını bekleyebiliriz.

SÖZCÜ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.